bookuj z booking.com

booking.com i rezerwacja pokój numer

Jak to działa. Każdy pokój/apartament/domek w obiekcie ma swój odpowiednik na portalu booking.com. Oznacza to, że jeśli ktoś rezerwuje pokój/apartament/domek na booking.com, to system hotelowy rezerwuje identyczny w obiekcie. Na portalu booking.com widzimy wtedy tyle pokoi i takie pokoje do rezerwacji jakie są w obiekcie.

Przykład. Gość rezerwuje pokój 101 na booking.com to i system rezerwuje pokój 101 w obiekcie. Rozwiązanie jest popularne w mniejszych obiektach, obiektach o niepowtarzalnej atmosferze każdego z pomieszczeń np. Mediolan, Paryż, Londyn, indywidualnie nazywanych domkach np. Kasprowy, Gubałówka, Rysy czyli pracujących na grafikach szczegółowych.

booking.com i rezerwacja pokój rodzaj

Jak to działa. Pokoje w obiekcie i na booking.com wystawia się pod kątem ich rodzaju np. 1-osobowe, 2-osobowe, apartamenty itp. Gość w rzeczywistości rezerwuje wybrany przez niego rodzaj pokoju a nie konkretny numer pokoju. Numer jest przydzielany automatycznie przez system hotelowy albo manualnie przez osobę w recepcji. Oznacza to, że jeśli ktoś zarezerwuje pokój/apartament/domek na booking.com, to system hotelowy zarezerwuje w obiekcie pokój tego samego rodzaju. Na portalu widzimy dostępność danego rodzaju pokoi a nie konkretne pokoje. Na przykład dostępne są pokoje 2-osoboww a brak jest apartamentów.

Przykład. Gość rezerwuje pokój 2-osobowy na booking.com to i system rezerwuje pokój 2-osobowy w obiekcie. Rozwiązanie jest popularne w małych, średnich i dużych obiektach, które z definicji nie pracują na grafikach szczegółowych tylko na grafikach rodzajowych.