automatyzacja zarządzania energią

co robi nasza i-Energia

Wasi Goście mają przyjechać do Was o określonej godzinie. Nasz system automatycznie załączy ogrzewanie lub klimatyzację w ich pokojach (domkach) odpowiednio wcześniej.

Wasi goście mają wyjechać od Was o określonej godzinie. Nasz system automatycznie wyłączy ogrzewanie lub klimatyzację w ich pokojach (domkach) o określonej godzinie.

Nasz system współpracuje z produktami firm Tuya, Sonoff, Gosund. Jest to grupa inteligentnych urządzeń takich jak głowice termostatyczne do grzejników c.o., czujniki temperatury, czujniki ruchu, przełączniki napięcia, gniazda zasilające. Wszystkie zarządzane zdalnie przez sieci WiFi/ZigBee.

Dzięki temu nasz system może automatycznie ustawiać w pokoju żądaną temperaturę w grzejnikach c.o. w określonych dniach i godzinach, załączać lub wyłączać zasilanie elektryczne, reagować na ruch osób w pokoju lub jego brak (dla pracy grzejników, klimatyzacji, oświetlenia itp).

Podstawą automatyzacji jest grafik czyli wiedza o przyjazdach i wyjazdach. System automatycznie włącza ogrzewanie przed oczekiwaną godziną przyjazdu oraz system automatycznie wyłącza ogrzewanie przed oczekiwaną godziną wyjazdu.

Oprócz sterowania automatycznego nasz system umożliwia zdalne sterowanie manualne. Z przeglądarki z dowolnego urządzenia i z dowolnego miejsca (komputera, smartonu, recepcji, domu itp). Można ustawić żądaną temperaturą w dowolnym pokoju. Można ustawić żądaną temperaturę na określoną godzinę.

W obiektach biznesowych oszczędności na energii cieplnej zyskuje się przede wszystkim od piątku rano do poniedziałku po południu oraz od oczekiwanej godziny wyjazdu do oczekiwanej godziny przyjazdu Gościa.

W obiektach turystycznych mamy pewność, że w pokojach (domkach) tryb pracy wszystkich urządzeń jest tylko w okresach pobytu Gościa.

Szacuje się, że cząstkowe oszczędności energii cieplnej dzięki stosowaniu inteligentnych urządzeń i scenariuszy wynoszą od 15% do 20%. Wymiana istniejących urządzeń na inteligentne jest bezinwazyjna i nie wymaga remontów, kucia ścian lub kładzenia kabli.